İlgili Yazılar

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün4470
mod_vvisit_counterDün4679
mod_vvisit_counterBu Hafta4470
mod_vvisit_counterGeçen Hafta32544
mod_vvisit_counterBu Ay19108
mod_vvisit_counterGeçen Ay111480
mod_vvisit_counterToplam3617980

ANKARA
ISPARTA

kaynak: MGM

Haberler

TEDAŞ ve Sulama Birliği borçları da Torba Yasasına dahil edildi

TEDAŞ ve Sulama Birliği borçları da Torba Yasasına dahil edildi

MHP Adana Milletvekili Varlı’dan çiftçilere müjdeli haber:

TBMM Başkanlığı’na “çiftçilerin sulama birliklerine ve TEDAŞ’a olan borçlarının faizlerinin silinmesi ve yeniden yapılandırılması” konusunda soru önergesi veren  MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı’nın çabaları sonuç verdi. Çiftçilerin Sulama Birlikleri ve TEDAŞ’a olan borçları da torba yasasına dahil edildi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili Muharrem Varlı’nın çabaları sonuç verdi. Çiftçilerin Sulama Birlikleri ve TEDAŞ’a olan borçları da torba yasasına dahil edildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Muharrem Varlı, şunları dile getirdi:

“son yıllarda hem girdi maliyetlerinde hem de ürün fiyatlarındaki tutarsızlıklardan dolayı zor günler yaşayan çiftçilerimizin TEDAŞ’a ve sulama birliklerine hayli yüklü borçları birikmiş durumdadır. Çiftçilerimizin borçlarına ödeme kolaylığı getirmek, onların önünü açacak ve üretimin artmasını sağlayacaktır. Bu bağlamda çiftçilerimizin sorunlarına tercüman olmaya çalışıyoruz. Çabalarımız sonucunu verdi. Çiftçilerimizin TEDAŞ ve sulama birliklerine olan borçlarının faizleri silinip kalan kısmı ise taksitlendirilecektir.” Dedi.

Varlı, daha önceden Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na

“çiftçilerin sulama birliklerine ve TEDAŞ’a olan borçlarının faizlerinin silinmesi ve yeniden yapılandırılması” konusunda soru önergesi vermişti.

 

http://www.gidatarim.com/icerikdetay.asp?IcerikId=14185&tur=1

Valid XHTML 1.0 Transitional